Carol-Liis ja Kristi soovisid teha veel ühe täiendava fotosessiooni sel sügisel ja see toimus laupäeval 9.novembril Paljassaare Pikakari rannas. Pildistamise lõpptulemus on näha meie Lookbooki lehel https://www.mithio.com/lookbook/.
2019 sügisel jätkus meie koostöö Carol-Liisi ja Kristiga. Carol-Liis ja fotograaf Kristi Tüvi on teinud koostööd juba mitmeid aastaid. Carol-Liisi stilisti käekirja leiab Instagramist https://www.instagram.com/genkicreative/ ja Kristi käekirja https://www.instagram.com/kiksan/ . Ka seekordne pildistamine jäi sügise peale. Sügis ja talv ongi villaste kudumite kandmise aeg, nii et kuldne sügis ja karge talveilm sobivad meile, peaaasi et modellid ära ei külmetaks. Esimese pildistamise päev, esmaspäev 14.oktoober oli ikka nagu sügisel tavaliselt, pilves ja sombune, lisaks veel ka vihmane. See oli parajalt keeruline ja raske päev kõigile asjaosalistele, hea et päris läbimärjaks ei saanud. Lookbooki fotod pildistasime vihmase ilma tõttu Nõmmel, avastades uusi ja huvitavaid kohti. Mõned fotod tegime ka lahke pererestorani Snoob https://snoobresto.ee/ sisehoovis. Tänud pererahvale! Pildistamise lõpptulemus on näha meie Lookbooki lehel https://www.mithio.com/lookbook/.
2018 sügisel jätkus meie koostöö Carol-Liisiga, kes oma kursusetöö, trendipäeviku The Forager jaoks tegi fotoseeria Mithio kudumitega. Carol-Liis ja fotograaf Kristi Tüvi on teinud koostööd juba mitmeid aastaid. Carol-Liisi stilisti käekirja leiab Instagramisthttps://www.instagram.com/genkicreative/ ja Kristi käekirja https://www.instagram.com/kiksan/ . Nagu ikka, kippus ka seekordne pildistamine jääma väga hilise sügise peale, seda mudelite hilise valmimise tõttu. Kolmapäev, 31.oktoober oli nagu sügisel tavaliselt, pilves ja sombune päev, millelt päikesekiiri polnud vähimatki lootust loota. Tootefotod pildistasime tavapäraselt Nõmmel ja siis sõitsime Ruunoja tallu, Anija valda. Talukoht oli imekena ja võimalusi huvitavate fotode jaoks oli siin tõesti palju. Seal tegime ka Mithio teise video, mis on näha terves ulatuses meie Facebooki lehel https://www.facebook.com/MithioBrand/ . Video autor on Chris Männik, kelle tiimi teisi töid saab näha siin https://vimeo.com/prokaader . Pildistamise lõpptulemus on näha meie Lookbooki lehel https://www.mithio.com/lookbook/.
Hilissügisesel neljapäeval, 30.novembril tegime Mithio talve 2017-2018 kollektsiooni teise pildistamise, kus modellideks olid vennad Markus ja Magnus ning nende kaks imetoredat neljajalgset sõpra Fiji ja Mustikas. Seekord oli meie lokatsiooniks Viimsi poolsaare Rohuneeme rand, kus ka koerad said ennast mõnusalt sisse elada modellitööks. Oli tüüpiline udune ja pilves hilissügisene ilm. Markus ja Magnus on ka varem proovinud modelliametit, mida nad mõlemad vahetevahel teevad peale päris töö. Artjom Fraiman on olnud tegev fotograaf juba mitmeid aastaid https://www.artjomfraiman.com/about. Pildistamise lõpptulemus on näha meie Lookbooki lehel https://www.mithio.com/lookbook/.
Me peame tunnistama, et me pole kirjutamises väga usinad ja osavad ning võlgneme lugejale mitme eelmise hooaja kollektsiooni pildistamise lood. Teisipäeval 26.septembril toimus Mithio talve 2017-2018 kollektsiooni pildistamine päikeselisel varasügisesel päeval. Seekord Nõmmel, meie väikeses armsas aias, kus oli veel palju värsket rohelust. Fotograafiks oli siis Sohvi Viik, kellest on tänaseks saanud toredate portreefotode tegija: http://www.sohviviik.com/ Modelliametit proovis teistkordselt meie hea tuttav Kristo. See oli paras väljakutse nii talle kui fotograafile. Kristo on Mithio algusaastatel 2011-2012 olnud samuti meie modell, kuid päris ametit peab ta lauljana ja tema nime leiab rahvusooper Estonia ridadest: http://www.opera.ee/estoonlane/kristo-ukanis/. Pildistamise lõpptulemus on näha meie Lookbooki lehel https://www.mithio.com/lookbook/.
Jaanuari lõpul võttis meiega ühendust Inglismaal õppiv üliõpilane Carol-Liis. Oma kursusetöö, trendipäeviku The Forager jaoks mõtteid kogudes ja inspireerivaid rõivaid otsides leidis ta Mithio kudumid, mis haakusid tema visiooniga põhjamaisest eluviisist.
The Forager (korilane/kütt) on trendipäevik, mis on inspireeritud põhjamaistest moe- ja elustiilitrendidest. See päevik sai alguse autori katkematust koduarmastusest ning suurest huvist visuaalkunsti, orgaaniliste tekstuuride ja põhjamaise disaini vastu. The Forager jutustab lugusid läbi kõrgkvaliteedilise fotomaterjali, kus mood kohtub taltsumatu loodusega.
Veebruarikuise pildistamise tulemus on näha meie veebilehel, nime all LOOKBOOK 2017 veebruar. Peagi lisame ka oma lehele sellest pildistamisest valminud video.
Samuti saab päevikut jälgida Instagramis nime all foragerjournal ja veebilehel https://foragerjournal.com/.
Teisipäeval 6.detsembril toimus Mithio talve 2016-2017 kollektsiooni teise osa pildistamine seekord külma ilma kiuste. Sel korral valisime välja Pakri poolsaare rannikuala paekivise läänekalda. Poolsaare klindijärsakul avanevad nii mõnedki allikad, mis sellel ajal ei olnud veel päris ära jäätunud. Nii hilja sügis-talvel ei olnud me pildistamist seni veel teinud.
Ilm oli parajalt külm, kuid modellid Hanne-Loore ja Karl-Thomas pidasid vapralt vastu. Samavõrra pani parajalt pakane ilm proovile meie fotograaf Sohvi näpud.
Pakri poolsaarel inspireerisid meid lainete poolt ära lihvitud ümarad kivid rannal, samuti suured ja massiivsed murdunud paekivi paneelid oma faktuuride ja värvidega. Poolsaare keskel on üksjagu metsistunud õunapuid, millede okstel oli veel üsna palju punapõskseid õunu küljes. Ühel hetkel tuli pilve tagant välja ka päike, mis on näha mõnel kaadril.
Teise osa pildistamise lõpptulemus on näha meie Lookbooki lehel https://www.mithio.com/lookbook/.
Esmaspäeval 29.augustil toimus Mithio uue sügis-talve 2016 kollektsiooni esimese osa ülesvõtted vihmase ilma kiuste. Sel korral valisime välja kaks võtteplatsi–Von Glehni pargi saladuslikult müstilise roheluse ning Wismari agulitänava Tallinna kesklinnas.
Pea kogu veebipoe mudelite pildistamise ajal sadas vihma, kuid sadu jäi siiski järele enne võtteid Glehni pargis. Tänu vihmale olid kõik rohelised metsatoonid sügavalt sametised, nagu ka mõned vallatud veepiisad halli kampsuni varruka peal.
Must kass, kes istus lahtisel aknal ühel põiktänaval, ei teinud meist eriti välja. Alguses istus, seejärel lamas rahulikult aknalaual edasi, jälgides modelli erinevate pooside vahetusi.
Esimese osa pildistamise lõpptulemus on näha meie Lookbooki lehel https://www.mithio.com/lookbook/.
Järgmise osa pildistamine leiab aset oktoobri lõpupoole, kui ilmad on juba tõeliselt sügisesed ja kõledad.
Õige aeg sooja kampsuni soetamiseks.
Mithio liitus PINS lojaalsusprogrammiga
Alates 2015 aasta novembrist pakub MITHIO oma klientidele koostöös PINSiga lojaalsusprogrammi, millega saab koguda PINSe MITHIO veebipoes.
PINS lojaalsusprogrammiga kogute igalt www.mithio.com/pood veebipoe ostult PINSe.
MITHIO veebipoest saab kulutatud 1 EURO eest 2 PINS`i.
Näiteks – kui tellite lõppsummas koos saatekuludega 49,90 Eurot maksva toote, teenite sellelt 100 PINSi.
Aegajalt teeme eripakkumisi, kus on võimalik teenida PINS lisa boonuspunkte.
Kui sa ei ole veel PINS lojaalsusprogrammi liige, saad liituda mugavalt meie veebilehe kaudu või otse http://www.pinsforme.com/ee lehel.
Eesti Moekunstnike Ühenduse kaudu on Mithio kampsuni mudel Milli Mall osalenud fotoga
mitmel näitusel väljaspool Eestit ja koduses Eestis möödunud 2015. aastal.
2009. aastal loodud Mithio kaubamärgi alt ilmus esimene kudumite kollektsioon 2010/11 sügis-talv hooajal. Mithio kampsunid on asendamatud kaaslased meie vahelduvas põhjamaises kliimas. Iga uus kollektsioon sisaldab erineva paksuse, mustri ja meeleoluga sviitreid nii meestele kui naistele. Oma lemmiku leiab igaüks – paksu palmikutega pehme sviitri või kardigani külmadeks „after ski“ talveõhtuteks või õhema poolvillase kampsuni igapäevaseks kandmiseks tööle kontorisse.
Mithio kaubamärgi looja ja disainer Tiia Orgna valib igaks hooajaks uued inspireerivad mustrid või koekirjad, mis läbivad mudeleid erinevates värvikombinatsioonides. Selle talve kampsunite ühendavaks jooneks on filigraansed geomeetrilised mustrid – kolmnurkne liblikakiri, diagonaalne reljeefne kalasaba koekiri erinevates versioonides ja rustikaalselt suured palmikud. Samas leiab igal hooajal ka eelmiste kollektsioonide lemmikute kordusmustreid, mis saavad ilme uutes värvivariatsioonides.
Mithio jaoks on tähtis toote teostus, sest meie kliendid väärtustavad head disaini ja kvaliteeti, samuti kandjasõbralikkust ning hooldusmugavust, mille tagavad suurepärased Itaalia lõngad. Kampsunid valmivad Leedu parimate kudujate juures, kus teostuse kõrge kvaliteet ja õiglane hind on lõpptulemuse vääriline.
Mithio kudumeid leiad Kaubamaja Naiste – ja Meestemaailmast.
Artikkel Tallinna Kaubamaja ajakirjast „Hooaeg“, talv 2015.
5.-8.novembrini 2015 toimus järjekorras 19. Mardilaat Tallinnas, Saku Suurhallis.
Mithio osales sellel laadal neljandat korda.
Sel korral oli meil pakkuda väga lai valik meeste ja naiste erinevatest mudelitest, kokku ligi 40 erineva kampsuni mudelit 60-s värvi või mustri kombinatsioonis. Igal hooajal leiab meie kollektsioonist ka eelmiste kollektsioonide lemmikute kordusmustreid, mis on saanud ilme uutes värvivariatsioonides. Meie poolel oli hea äratundmisrõõm näha tuttavaid nägusid, kes tulid uusi mudeleid uudistama, proovima ja ostma.
Väga hea meel oli tõdeda, et tekkinud on Mithio kaubamärgi ustavad fännid. Kohtumiseni järgmisel 20.juubeli Mardilaadal novembris 2016 !
Teisipäeval 25.augustil toimus Mithio uue sügis-talve 2015 kollektsiooni ülesvõtted. Täiesti juhuslikult toimus see täpselt samal kuupäeval nagu eelmisel aastal. Sel korral valisime võtteplatsiks Rummu karjääri sürrealistliku maastiku. Ilm oli täiesti vastupidine eelmisele aastale – sooja oli 25+ kraadi ringis ja päike siras pilvitus taevas. Lõpptulemust näete septembrikuu lõpupoole, kui me veebilehe ja veebipoe fotod välja vahetame.
Kaks naiste kudumit – Milli Mall ja Karu Mari –
on esindatud näitusel EESTLANE OLLA- OLEN VIROLAINEN, mis avatakse 12. septembril 2014
Jyväskyläs asuvas Soome käsitöö muuseumis aadressil Kauppakatu 25, Jyväskylä.
Näitus on avatud 13.09 – 7.12.2014, lahtioleku aeg teisipäevast pühapäevani kell 11.00-18.00. Lisainfo http://www.craftmuseum.fi/.
Kuue kampsuni mudelid MITHIO sügis 2013 kollektsioonist jõudsid Eesti Rahva Muuseumi kogudesse. Muuseum on need on kogunud eesmärgiga täiendada kogusid kaasaegsete esemetega, mis on inspireeritud muuseumi kogudes hoitavatest etnograafilistest tekstiilidest. Olema saavad need Eesti esemekogus (tähis A).
Kogudesse said kahe erineva Kihnu troi mustriga naiste kampsun Kihnu Mann ja meeste kampsun August. Suure Muhu mustriga kampsun Jaagu Mihkel ja Kadrina sukasääre kirjadega Kaxx Zip. Samuti Ruhnu naise kirikukinnaste imepeenest vikkelkoest inspireeritud mudel Milli Mall ja Karu Mari hanesilma mustriga kaeluses.
Meeste kampsun Kaxx Zip ja naiste Karu Mari on müügil uuesti oktoobris-novembris 2014.
Esmaspäeval 25.augustil toimus Mithio uue sügis 2014 kollektsiooni ülesvõtted. Siin on mõned kaadritagused fotod sellest toredast päevast. Vihma ja tuult trotsides saime uued mudelid pildistatud. Lõpptulemust näete septembrikuus, kui me veebilehe ja veebipoe fotod välja vahetame.
Täna avastasime Interneti sügavustest pildid Eesti Vabariigi presidendist, kus president Toomas Hendrik Ilves kannab isiklikult Mithio sügis/talv 2011-12 kollektsiooni kampsunit. Sobib suurepäraselt ja tõeline lust kohe vaadata! Rohkem pilte vaata siit. Fotod: Ahto Sooaru (Delfi)
Mithio esimeseks projektiks oli au disainida ja valmistada Läti Olümpiakoondise ametlik esindusrõivaste komplekt Vancouveri Olümpiamängudeks 2010. aastal. Tegemist oli suure tellimusega 130-liikmelisele olümpiameeskonnale.
Läti Olümpiakomitee kui kilent oli äärmiselt teadlik ja nõudlik oma esindusriiete kvaliteedi kui ka tehniliste lahenduste suhtes – toote põhinägemuses, kvaliteedis, materjalides ja põhivärvides. Eesmärk oli luua unikaalsed ja omapärased rõivad Läti olümpiameeskonnale, eristudes masstoodangust ja rõhutades just nimelt Läti rahvuslikku eripära ning põlisornamente. Kontseptsioon ja strateegia Nagu eelnevalt mainitud, oli ülesandeks luua unikaalsed ja omapärased rõivad Läti olümpiameeskonnale, rõhutades nimelt Läti rahvuslikku eripära ning põlisornamente. Kogu rõivakomplekti disainisime ja valmistasime me oma brändi Mithio all. Töö käigus põimisime me erinevaid rahvuselemente olümpiakoondise rõivastel ning kasutasime mitut Läti rahvusmotiivi üle kogu kollektsiooni, kombineerides need geomeetrilised elemendid kaasaegsete kõrgtehnoloogiliste kangastega.
Olümpiakollektsioon koosnes üheksast rõivaesemest: vatiiniga pikk mantel, vatiiniga suusajope ja -püksid, vabaja püksid, kootud sviiter ja kampsun, kootud sall, müts ja suusakindad. Mantli, jope ja pükste valmistamisel on kasutatud teipimistehnoloogiat; nii sise- kui välisküljel oleme kasutanud kaunistavaid trükitud elemente. Mudelitest lähemalt Dunte, Dunte W – on meeste/naiste täisteibitud joped. Pealismaterjal: 100% polüamiidi/100% polüester; vooder: 100% polüester; vatiin: Thinsulate, 100% polüester; värv : must/valge.Jaapani DERMIZAX lamineeritud kangast täisteibitud jope, veepidavus 20 000 mm, hingavus 10 000g/m² 24h, testistandard B-1 inverted cup method (JIS L-1099 B-1). Jopel on veekindlate lukkudega alumised taskud, üks rinnatasku, eesliistu all üks Napoleoni tasku / varrukasuus lycraots ja sees trukkidega reguleeritav lumevöö / käe all lukuga tuulutusavad / pealispoolel suur kaunistav motiivitrükk ja tikandid/voodril suur kaunistav motiivitrükk/kahes suunas reguleeritav ja lukuga eemaldatav kapuuts/ jope allääre laius on reguleeritav.
2010-2011 hooaja kollektsioon on inspireeritud põhjamaisest lihtsusest ja tagasihoidlikumast loomusest, luues kaasaegselt funktsionaalseid tooteid, kus igal väikesel detailil on oma tähendus. Mustrite valikul inspireerivad väikesed miniatuursed geomeetrilised motiivid erinevatelt esemetelt – kinda-ja sukakirjadest, vöökirjadest ja Kihnu troi kirjad erinevatelt kampsunitelt. Pea igal motiivil on oma märgiline tähendus ja Mithio toob neid märke tagasi igapäevaselt kantavatesse rõivastesse.
Kasutades uusimaid rõivatehnoloogiad suudame me pakkuda rõivaid, mis on mugavamad kuid samade kvaliteediomadustega kui traditsioonilised lambavillast kampsunid. Valitud motiivid meie toodetel on teostatud kas käsitikandina, masintikandina, sisse kootuna või trükina. Nende motiivide teostuse valik oleneb iga mudeli puhul konkreetselt kasutatud materjalist lähtuvalt ja valides välja parima lahenduse.
Design Excellence Estonia (DEE) on Eesti disainivaldkonna kompetentside, võimaluste ja kontaktide kohtumispaik. Siia on koondunud Eesti parimad disainibürood, kes koos tegutsedes on tugevamad ja mitmekülgsemad ning väärtuslikumad koostööpartnerid disainiteenuse tellijatele. Design Excellence Estonia on hea võimalus tellijatele leida parim vajaminev disainiteenus ühest kohast.
Design Excellence Estonia ühendab tänase seisuga 21 Eesti tunnustatud disainiettevõtet, kes pakuvad teenuseid kogu valdkonnast, olles tugevad nii käsitööl baseeruvas unikaaldisainis kui ka strateegilises, kommunikatsiooni ja tööstusdisainis. Enamikul Design Excellence Estonia liikmetest on välisturgudel otsene või kaudne töötamise kogemus.
Loe DEEst lähemalt siit: www.disainikeskus.ee